Zasady otrzymania recepty na refundację mleka dla niemowląt

Witam! Mam pytanie, czy dzieci do 1 roku życia muszą chodzić do specjalisty? (Po to aby otrzymać receptę na refundację mleka?) Jeśli tak to proszę o podanie mi konkretnego paragrafu, gdzie to jest napisane.

Witam!

Receptę na lek refundowany, a także na produkt żywieniowy i inne produkty medyczne ulegające refundacji można otrzymać po spełnieniu następujących warunków. - Należy okazać aktualny dowód potwierdzający uprawnienia do świadczenie zdrowotnego. - W historii choroby musi znaleźć się udokumentowane rozpoznanie. W przypadku chorób przewlekłych rozpoznanie musi być potwierdzone odpowiednimi badaniami oraz wizytą u specjalisty, który powinien postawić rozpoznanie oraz wydać zaświadczenie na temat sposobu dawkowania leków oraz terminu wizyty kontrolnej. Zaświadczenie takie jest ważne nie dłużej niż rok.

Zarządzenie nr 105/2008/DSOZ
Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia
z dnia 5 listopada 2008 r.

w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna

21. Lekarz poz może kontynuować leczenie farmakologiczne świadczeniobiorcy zastosowane przez lekarza w poradni specjalistycznej, jeżeli posiada wydaną przez lekarza specjalistę, imienną dla danego pacjenta, informację o rozpoznaniu, sposobie leczenia, rokowaniu, ordynowanych lekach (w tym: o okresie ich stosowania i dawkowania) oraz wyznaczonych wizytach kontrolnych.

Pozdrawiam serdecznie!