Zasinienie na palcu stopy i pomiar poziomu cukru we krwi

zasinienie na palcu stopy już ponad rok palec ciepły wrażliwy czuje kłucia igłą jakiś rok temu uderzyłem nim w kant nogi od stołu zasinienie występuje za paznokciem ok 3 cm i do tej pory tak zostało cukier badam w miarę możliwości ostatnio tuz po świętach na czczo miałem 107 7 godz po posiłku piłem alkohol i sobie mocno podjadłem w tym i słodyczy ważę 120 kg wzrost 183 cm swędzenie stóp w okresie letnim oraz dłoni z czego zauważyłem swędzenie wróciło po założeniu złotej obrączki

Witam. Jeśli dolegliwości spowodowane są przestarzałym urazem być może konieczne będzie usunięcie zmienionego paznokcia - sugeruję konsultację chirurgiczną. Jeśli chodzi zaś o poziom cukru we krwi to najbardziej miarodajnym oznaczeniem jest zbadanie poziomu glikemii na czczo.