Zastosowanie pigułki antykoncepcyjnej o dwie godziny za wcześnie

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od miesiąca. Zazywam je prawie co do minuty jednak zdarzyla się raz sytuacja w której wzielam tabletkę dwie godziny wczesniej niż powinnam. Czy skuteczność antykoncepcyjna zostala zachwiana? Ile może trwać opoznienie lub przyspieszenie czasowe aby skuteczność nie byla zachwiana?

Lek. Marta Gryszkiewicz

+/- 2-3h w przyjęciu tabletki nie powinny mieć wpływu na poziom zabezpieczenia antykoncepcyjnego.