Zbyt mały przyrost ciąży w 8. tygodniu
Witam. Wczoraj na wizycie lekarz potwierdził ze jestem w 8 tygodniu ciąży. Kruszynka mierzy 95 mm jednak bicie serduszka wynosi 119. Lekarz kazał czekać i zgłosić się na usg pierwszego trymestru jednak stwierdził przy tym ze akcja serduszka jest zbyt mała i możliwe ze ciąża zakończy się poronieniem. Bardzo proszę o poradę czy faktycznie bicie serduszka jest za niskie i czy to może oznaczać ze kruszynka ma jakąś wadę??

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Częstość akcji serca jest faktycznie za niska. Może, aczkolwiek nie musi świadczyć to o wadzie wrodzonej, przyczyny mogą być związane z wydolnością łożyska.