Zbyt mały przyrost ciąży w 8. tygodniu

Witam. Wczoraj na wizycie lekarz potwierdził ze jestem w 8 tygodniu ciąży. Kruszynka mierzy 95 mm jednak bicie serduszka wynosi 119. Lekarz kazał czekać i zgłosić się na usg pierwszego trymestru jednak stwierdził przy tym ze akcja serduszka jest zbyt mała i możliwe ze ciąża zakończy się poronieniem. Bardzo proszę o poradę czy faktycznie bicie serduszka jest za niskie i czy to może oznaczać ze kruszynka ma jakąś wadę??

Aleksander Ropielewski

Częstość akcji serca jest faktycznie za niska. Może, aczkolwiek nie musi świadczyć to o wadzie wrodzonej, przyczyny mogą być związane z wydolnością łożyska.