Zdiagnozowana niedoczynność tarczycy a stosowanie Euthyroxu

Mam 40 lat i zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy, zażywam Euthyrox 50 mu i Novothyral 50 mu. w czerwcu 2014 r. miałam TSH 1,07 i endokrynolog podwyższyła mi dawkę Ethyrokxu z 37,5 na 50 mu. od tego czasu przytyłam 5 kg mimo, że bardzo uważam na sprawy wagi i jedzenia i ruchu. Obecnie badanie w lutym 2015 r. TSH - 2,36. Wzrosło. czy to może być przyczyną tej nadwagi? czy powinnam zmienić dawkowanie leków?

Dzień dobry,

W przypadku zmiany dawkowania leków - nie zalecam własnej ingerencji, tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem endokrynologiem możemy cokolwiek zmieniać w dawkowaniu leków.

Pozdrawiam
Dietetyk Joanna Peplińska

http://dietetykmedyczny.com/

KOŚCIERZYNA-BYTÓW