Zdjęcie płuc i interpretacja

Witam. Bardzo proszę o interpretacje wyników badań mojej mamy. opis zdjęcia : Wzmożenie rysunku około-oskrzelowego w polach dolnych. Łuk aorty dyskretnie wydłużony. Serce oparte na wyżej położonej przeponie.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W podany wyniku nieprawidłowość stanowi:
- wzmożenie rysunku okołooskrzelowego, co najpewniej jest wynikiem infekcji,
- wydłużenie łuku aorty wymaga dalszej diagnostyki, tj. wykonania badania ECHO.
Proszę jednak pamiętać, że wyniki badań powinno się interpretować w oparciu o dane kliniczne. W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.