Zgrubienie na lewej tętnicy szyjnej

Witam, moim problemem jest zgrubienie na lewej tętnicy szyjnej. Wyglądem przypomina guz o średnicy 5-10mm pojawiający się nad obojczykiem. Zgrubienie pojawia się tylko czasem i powiększa się przez kilka sekund tak jakby krew zbierała się w tym miejscu aby za chwilę płynąć dalej. Często uwidocznia się także drugie, mniejsze zgrubienie nieco niżej. Kiedy nie jest widoczne nic nie wyczuwam w tym miejscu. Nie wiem co to jest jednak martwię się tym i proszę o poradę. Dziękuję z góry.

Lek. Katarzyna Szymczak

Radzę udać się do lekarza, ktory oceni zmiane i zaleci dalsze postępowanie.
Pozdrawiam