Zgrubienie z tyłu głowy po lewej stronie

Mam takie coś z tyłu głowy po lewej stronie, jakby zgrubienie i to mnie niepokoi. To nie boli i nie przeszkadza, ale czy powinienem się tym martwić?

Taka zmian guzowata, miękka, niebolesna, pod skórą głowy najczęściej jest kaszakiem lub rzadziej może być to tłuszczak. Jednak bez bezpośredniego badania trudno mi określić czym może być to zgrubienie. Trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Zapewne zaleci leczenie zabiegowe (wycięcie zmiany) z następowym badaniem histopatologicznym. Wygląd makroskopowy lub wynik badania histopatologicznego dopiero w szczegółach odpowie na pytanie czym jest to zgrubienie.