Zimny i bolesny palec wskazujący ręki

Mam od 2 tyg. dziwną przypadłość - zimny palec wskazujący lewej dłoni (od połowy do paznokcia), a przy tym jeszcze mnie boli. Proszę o informację, co to może być.

Witam!

Opisany objaw sugeruje problem z krążeniem w małych tętnicach ręki, prawdopodobnie niedokrwienie z powodu upośledzonej drożności tętnicy paliczkowej lub jej skurczu. Przyczyn może być wiele, ale na początku należy zebrać dokładny wywiad oraz zbadać Pana, w tym celu proponuję skonsultować problem z lekarzem rodzinnym. Być może wskazane będzie skonsultowanie problemu z angiologiem. Pozdrawiam serdecznie!