Złe nawyki żywieniowe i odchudzanie u 20-latki

Witam, jestem 20- letnią kobietą, przy wzroście 162 ważę 84 kg, bardzo chciała bym schudnąć, mam silną wolę lecz zbyt krótką. ogólnie już zrzuciłam 10 kg, ale znów wróciłam do złych nawyków żywieniowych. mam już dość serków wiejskich, kefirów oraz jogurtów naturalnych, czy moża te produkty czyms innym zastąpić ? czy suplementy dziety takie jak ocet jabkowy oraz 20 + wpływają jakośc na nas fizycznie czy tylko psychicznie ?

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie, sama zdążyła się Pani przekonać, że bez silnej woli ani rusz w walce ze zbędnymi kilogramami. Jeśli Pani dotychczasowa kuracja odchudzająca oparta była jedynie na serkach wiejskich i jogurtach naturalnych to ani smacznie, ani zdrowo. Nie dziwię się, iż straciła Pani zapał... Co może Pani zjeść na śniadanie? np. kromka chleba żytniego z kapustą pekińską, pomidorem, serem żółtym "Piórko" a do tego parówka z szynki i keczup (najlepiej taki bez cukry). Na drugie śniadanie polecam owoce - jabłko, czy melon są niskokaloryczne, a sycące. Dań obiadowych jest wiele i to nie tylko gotowany drób... polecam pieczonego pstrąga, dietetyczny gulasz wołowy, cielęcinki w sosie musztardowym + surówka np. z kiszonej kapusty + 1/3 torebki kaszy gryczanej czy ryżu. Smacznym podwieczorkiem są 3 orzechy włoskie lub migdały, a na kolację polecam sałatkę grecką. Kreatywne poszukiwanie dietetycznych przepisów przyniesie lepsze skutki niż suplementy diety, czy ocet jabłkowy (ten co prawda podnosi odrobinę metabolizm, ale cudów nie zdziała). Pomocny może być też chrom - jednak hamuje on jedynie apetyt na słodycze.
Jeśli potrzebuje Pani garści kulinarnych inspiracji - zapraszam do kontaktu bezpośrednio ze mną.
Trzymam za Panią kciuki:) Powodzenia!
Anna Porada

Witam,
po przeanalizowaniu tego co Pani napisała, wnioskuję, że diety, które dotychczas Pani stosowała były monotonne i opierały się tylko na kilku produktach spożyczych, dlatego też szybko się Pani zniechęcała i następował efekt jo-jo. Dobrze dobrana dieta opiera się na wielu różnych składnikach pokarmowych. Suplementy diety powodują spowolnienie metabolizmu. Proponuję udać się o poradę do dietetyka z Pani okolicy, który zakresli Pani jak powinna wygladać dieta.

W Pani przypadku jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje sie wizyta u dietetyka, który po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu ustali dla Pani diete uwzgldniającą wszystko co Pani lubi bądź nie tak żeby nie musiała sie Pani meczyc tylko bez problemu mogła stosowac diete przez wiele miesiecy. Proces odchudzania jest procesem długotrwałym mającym na celu zmiane nawyków żywieniowych. Bez tego efekty beda krótkotrwałe i wystąpi niestety efekt jojo.