Wzrost wagi w krótkim czasie u 19-latki

Witam. Jestem nastolatką.W krótkim czasie dużo przytyłam przy aktywności fizycznej takiej jak zazwyczaj. Aż 7kg. Dodam ,że jem tylko co jadłam.Próbowałam zrzucić te zbędne kg. Przez prawie 2 miesiące ćwiczyłam,ale nie przynosiło to żadnych efektów wręcz przeciwnie. Ćwiczyłam i tyłam. Brałam tabletki z octem jabłkowym i zieloną herbatą. Też nic. Jestem zaniepokojona bo zawsze waga utrzymywała mi się w okolicy 48-50kg.Zastanawiam się nad kupnem młodego zielonego jęczmienia?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Objawy niedoboru nasyconych kwasów Omega 3

Co się stanie, jeśli w naszej diecie zabraknie kwasów tłuszczowych omega-3? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są objawu niedoboru tego składnika. Wypowiada się dr Leszek Walentynowicz, internista.

Mgr Martyna GorczyĹska
Mgr Martyna GorczyĹska

Jeżeli wzrost wagi faktycznie pojawił się bez zmiany nawyków żywieniowych to warto udać się do lekarza i zrobić badania. Ale warto również przeanalizować dokładnie miesiące podczas których zwiększyła się masa ciała. Może towarzyszył im zwiększony poziom stresu i nieświadomie zjadała Pani nieco więcej? Warto się udać do dietetyka, która po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu pomoże zidentyfikować problem. Niestety suplementy przy odchudzaniu wykazują jedynie minimalną skuteczność - gdyby faktycznie były skuteczne to nie mielibyśmy problemu otyłości w społeczeństwie.

Witam Panią,

Jeżeli Pani dieta i aktywność fizyczna się nie zmieniła a zaczęła Pani tyć w dość niepokojącym tempie proszę zrobić badania. Należy zgłosić się do lekarza po skierowanie na podstawowe badania krwi, cukier i tarczycę, poziom hormonów. być może nastąpiły zaburzenia hormonalne lub są problemy z niedoczynnością tarczycy.
Gdyby z badań wyszło wszystko w porządku należy bliżej przyjrzeć sie Pani diecie. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można wysłać mi na maila swój przykładowy jadłospis. Ja zerknę, przeanalizuję i wskaże ewentualne błędy.
kontakt:
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0

Witam!
Efekt jo-jo jest częstym wynikiem nieprawidłowego stosowania diety redukcyjnej. Rygorystyczne ograniczenia żywieniowe mogą prowadzić do wzmożonego apetytu oraz spożywania nadmiernej ilości pożywienia. Wszystko to skutkuje zwiększeniem masy ciała. Efektu jo-jo można uniknąć przez stosowanie zbilansowanej, zdrowej diety.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty