Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Źle się czuję ze swoim wyglądem

Mam problemy ze samą sobą. Tnę się codziennie, ponieważ przeszkadza mi to jak wyglądam i źle się z tym czuję. Czasem mam myśli samobójcze, ale kończy się to na kolejnych ranach.
ponad rok temu

Skiba - ADHD kiedyś

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Na podstawie tego, co napisałaś, można wnioskować, że masz różne problemy natury emocjonalnej, które nakładają się na siebie – niska samoocena, niezadowolenie ze swojego wyglądu, kompleksy, autoagresja, myśli samobójcze. Pamiętaj, że nie ma ludzi idealnych. Piękno jest względne – nie to, co piękne, tylko to, co się komu podoba. Niepokojące są jednak Twoje myśli samobójcze i tendencje do samookaleczania się. Pamiętaj, że autoagresją nie rozwiążesz swoich problemów, a jeżeli zależy Ci na atrakcyjnym wyglądzie, to na pewno cięciem się nie poprawisz swojego wyglądu. Myślę, że w świetle Twoich problemów powinnaś skonsultować się z psychologiem lub psychoterapeutą, by pod okiem fachowca popracować nad samooceną, samoakceptacją i radzeniem sobie z negatywnymi emocjami w sposób konstruktywny. Możesz skorzystać też z pomocy psychologa szkolnego albo zadzwonić pod nr 116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy