Zmęczenie, brak pracy jajników a badanie przeciwciał przeciwjądrowych

Metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty i chromosomów w mianie 1:640 oraz a few nuclear dots w mianie 1:2560. Problemy z koncentracją, ciągłe zmęczenie, sina skóra, nieustannie zimne ręce, popękane naczynka krwionośne na ciele, stwierdzone przedwczesne wygaśnięcie pracy jajników (brak problemów z tarczycą i przysadką), czerwone plamy na uszach wyglądające jak liszaj. Proszę o opinię.

Aleksander Ropielewski

Proponuję kontakt z reumatologiem, ponieważ objawy i wyniki moga odpowiadać chorobie autoimmunologicznej.