Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiana dnia krwawienia przy stosowaniu NuvaRing

Witam! Stosuję krążki NuvaRing od 2 miesięcy. Wyjmuję zawsze w środę i miesiączka następuje w sobotę. Zbliża mi się urlop, podczas którego nie chciałabym dostać miesiączki. Czy mogę np wyjąć krążek dwa dni później niż zwykle czyli w piątek? Wtedy po tygodniu przerwy znowu zakładam w piątek? I jeszcze pytanko czy podczas przerwy tygodniowej jestem nadal zabezpieczona przed ciążą czy powinnam stosować dodatkową antykoncepcję.
ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zaproponowałbym inne rozwiązanie zgodne z zaleceniami producenta. Chociaż nie jest to zalecane, można opóźnić wystąpienie miesiączki (krwawienia z odstawienia), zakładając nowy pierścień bezpośrednio po usunięciu poprzedniego, bez okresu przerwy w jego stosowaniu. Nowy pierścień można stosować nie dłużej niż przez 3 tygodnie. W czasie stosowania nowego pierścienia może wystąpić plamienie (pojedyncze krople krwi) lub krwawienie międzymiesiączkowe. W celu wywołania wystąpienia krwawienia z odstawienia, należy pierścień usunąć. Zaleca się regularną tygodniową przerwę między kolejnymi pierścieniami.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy