Zmiany w odprowadzeniach potylicznych u dziecka

Winik EEG mojego synka, orzeczenie brzmi : zapis wykazuje zmiany w odprowadzeniach potylicznych,mniej liczne w skroniach bez ich lateralizacji płk i bez cech napadowości, Co to oznacza?

Witam! Niestety powyższy opis nie zawiera informacji na temat jakie konkretnie nieprawidłowości występują w eeg. Muszę zaznaczyć również że eeg zawsze powinno być interpretowane w kontekście prezentowanych przez dziecko objawów i historii jego dotychczasowej choroby. Zdarzają się bowiem nieprawidłowe zapisy u dzieci nie prezentujących jakichkolwiek objawów i odwrotnie - prawidłowemu eeg mogą towarzyszyć schorzenia neurologiczne. Proszę zgłosić się z opisem do lekarza który zlecił wykonanie badania.

Sądze ,ze lekarz neurolog ,któy zalecił badanie u deziecka miał sprecyzowane podejrzenie.
dotyczace choroby.
Brak opisu charakteru zmian podany przez Panią uniemożliwia jkaąkolwiek ocenę.
Czasami zmiany w potylicy ( musi być określony rodzaj nieprawidłowowści zapisu)wsytępuja w niektórych rodzajach padaczki.Ale tu musi istnieć zgodnośc obrazu klinicznego z patologią zmian w zapisie eeg.
Sam zapis opisany jako nieprawidłowy nie uzasadnia rozpoznania choroby.
Proszę wątpliwości omówic ze specjalistą neurologiem dziecięcym

Pozdrawiam ciepło