Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzenia i wyciągnięcia krawędzi oraz podchrzęstnej sklerotyzacji

Witam -Bardzo prosze o wytlumaczenie wyniku MR kreg.ledzw. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzenia i wyciagniecia krawedzi oraz podchrzestnej sklerotyzacji ,osteofit krawedzi przednie na L1/L2 stozek rdzenia na poziomie TH12/L1 NA POZIOMIE L2-L3wypuklina tylno- posrodkowo- boczna ,wielkosci 0,30 cm z modelowaniem worka oponowego i zwezaniem otworowo m/kregowych,szerokosc kanalu 1,80cm. Na poziomie L3-L4wypukl.tylno-posrodkowa lateralizujaca w pr,wielk0,50cm z modelowaniem worka oponowego i zwezeniem pr otworu m/kreg ,szer kanalu 1,80cm.Na poziomieL4-L5wypuklina tylno -posrodkowa,wielk0,50cm z modelowaniem worka oponowego ze zwezeniem otworu m/kregowego ,szer .kanalu 1,80cm. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Wykazono liczne zmiany w odcinku lędźwiowym kręgosłupa - przepukliny krążka miedzykręgowego, który uciska na worek oponowy, zapewne jest to przyczyną Pani dolegliwosci - bóle pleców, kończyn dolnych. Radziłabym skonsultować się z neurologiem w sprawie odpowiedniego leczenia, ewentualnych zabiegóch rehabilitacyjnych.
Pozdrawiam