Prośba o analizę wyniku MR 53-letniej osoby

Witam-Bardzo prosze o interpletacje wyniku MR. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzenia i wyciagniecia krawedzi. Cechy dehydratacji krazka m/kregowego na wszystkich poziomach. Na poziomie C3-C4wypiklina tylno-posrodkowa 0,30cm z modelowaniem worka oponowego,szer kanalu 1,26cm. Na poziomie C4-C5 wypuklina tylno-posrodkowa,wielk 0,40cm z modelowaniem worka oponowego i zwezaniem otworuow m/kregowych,szerok.kanalu 1,30cm. Na poziomie C5-C6 wypuklina tylno -posrodkowa,wielkosci 0,30cm z modelowaniem worka oponowego i zwezaniem otworow m/kregowych,szer kanalu 1,32 cm. Na poziomie C6-C7 szerokosc kanalu 1,50cm. Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Uwidoczniono liczne zmiany w kręgosłupie szyjnych - przepukliny krążków międzykręgowych, które uciskają na worek oponowy, co zapewne jest przyczyną Pani dolegliwości: bóle głowy, szyi, kończyn górnych. Radzę wynik skonsultować z neurolgiem, który zaleci odpowiednie postępowanie, być może zabiegi rehabilitacyjne.
Pozdrawiam