Co oznaczają widoczne duże zmiany zwyrodnieniowe w odcinku szyjnym?

Witam.Mam 39 lat,dwa lata temu miałam wypadek samochodowy,zderzenie czołowe,byłam kierowcą,miałam złamany mostek,od początku uskarżałam się na ból miedzy łopatkami,ale lekarze(chirurg,ortopeda) twierdzili,że to od złamania mostka.Po pewnym czasie ból ustąpiła,ale powrócił z dużo większym nasileniem po 7 miesiącach od wypadku,poszłam do chirurga,zlecił prześwietlenie,które wykazało nie wielkie zwyrodnienia,przez 4 miesiące leczył mnie mydocalmem i nalgesinem,gdy to nie pomagało dostałam skierowanie do neurologa,a od niego na tomograf,na którym wyszło podejrzenie przepuklin w kregosłupie piersiowym i wskazane było wykonanie rezonansu,ale niestety nikt mi go nie dał..Tylko przypadek i nasilający sie ból sprawił,że trafiłam do lekarza,który uznał wykonanie rezonansu za konieczne i o to jego wynik:Dehydratacja krążka m/kręgowego na wszystkich poziomach z obniżeniem na szczycie kifozy.Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzenia i wyciągnięcia krawędzi,zmiany zwyrodnieniowe z małych stawach.W trzonachTh4,Th5,Th11 zmiany o charakterze naczyniaków max 11mm.Szer ograniczen kostnycgh zachowana.Na poziomie Th5-Th6 wypuklina tylno-lewoboczna wielkości 0,45 cm z modelowaniem worka oponowego i zwęzeniem otworów m/kregowych,szer kanału 1,50 cm.Na poziomie Th6-Th7 wypuklina tylno-pośrodkowa wielkosni0,48 cm z modelowanie worka oponowego i zwezaniem otworów m/kregowych szer ograniczen kanału 1,42 cm.Na poziomie Th8-Th9 wypuklina tylno-prawoboczna o wielkosci 0,43 cm z modelowaniem worka oponowego i zwezaniem otworów m/kregowych szer ograniczen kanału 1,51 cm.Widoczne duze zmiany zwyrodnieniowe w docinku szyjnym wskazana jego ocena w odrebnym badaniu. Bardzo prosze o o ocene tych zmian,o czym one świadczą,czy wypadek mógl sie przyczynić do ich powstania?Do wizyty u ortopedy jeszcze miesiąc,a ja sie denerwuje,proszę o odpowiedz. Renata

Badanie do interpretacji klinicznej, do pełnej konsultacji! Ważny stan ogólny i neurologiczny Pacjenta!!
OPIS MRI : Dehydratacja krążka m/kręgowego na wszystkich poziomach z obniżeniem na szczycie kifozy. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzenia i wyciągnięcia krawędzi, zmiany zwyrodnieniowe z małych stawach. W trzonach Th4, Th5, Th11 zmiany o charakterze naczyniaków max 11mm. Szer ograniczen kostnycgh zachowana.Na poziomie Th5-Th6 wypuklina tylno-lewoboczna wielkości 0,45 cm z modelowaniem worka oponowego i zwęzeniem otworów m/kregowych,szer kanału 1,50 cm.Na poziomie Th6-Th7 wypuklina tylno-pośrodkowa wielkosci 0,48 cm z modelowanie worka oponowego i zwężaniem otworów m/kregowych szer ograniczen kanału 1,42 cm. Na poziomie Th8-Th9 wypuklina tylno-prawoboczna o wielkosci 0,43 cm z modelowaniem worka oponowego i zwezaniem otworów m/kregowych szer ograniczen kanału 1,51 cm. Widoczne duze zmiany zwyrodnieniowe w docinku szyjnym wskazana jego ocena w odrębnym badaniu. " DO MRI KRĘGOSŁUPA SZYJNEGO!
Ważna kompleksowa ocena Pacjenta, inne schorzenia, waga, sprawność, tryb życia i pracy. Pełny wywiad i analiza dostępnej dokumentacji lekarskiej, wyników badan .
OPIS MRI WSKAZUJE NA ZMIANY WIELOPOZIOMOWE, być może częściowo będące wynikiem przebytego urazu komunikacyjnego,
Pozdrawiam i zapraszam