Znacznie spłycona lordoza szyjna, umiarkowane obniżenie wysokości oraz intensywności sygnału w obrazach

wynik badania MR odcinka C: znacznie spłycona lardoza szyjna,umiarkowane obniżenie wysokości oraz intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych,z krążków międzykręgowych na skutek zmian degeneracyjnych,na poziomach VC4-VC7. Na poziomie VC4/VC5/VC6 niewielkie przepukliny krążków,na krawędziach bocznych uwypuklenie osteofitów,na poziomie VC6/VC7 obecna jest centralano-lewostronna przepuklina jądra krążka. Czy w/w wyniki mogą być spowodowane wypadkiem -silne uderzenie w tył mojego auta?

Raczej są to zmiany zwyrodnieniowe, degenaracyjne powstałe latami, a nie pod wpływem pojedynczego, krótkiego urazu.