Umiarkowane obniżenie intensywności i sygnału krążka m/k
Proszę o interpr. wyników MRI - co dalej robić. - umiarkowane obniżenie intensywności i sygnału krążka m/k L4/L5 w obrazach T2-zależnych wskazujących na jego dehydratację - na poziomie L4/L5 szerokopodstawna lewostronna przepuklina uciskająca worek oponowy i lewy korzeń L5 w zachyłku bocznym, pozostaje ona też w bezpośr. sąsiedztwie prawego korzenia L5 (w pozycji badania bez jawnych cech jego ucisku) - nierówności blaszek granicznych trzonów Th9-Th12 z obecnością drobnych guzków Schmorla

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon