Znamię na łopatce u 80-latka

Mój ojciec 80-letni ma znamię koloru prawie czarnego na łopatce, owalne o dł. ok. 8mm i szer. ok 5 mm. Od ponad pół roku zaczął to rozdrapywać, mówiąc, że go to swędzi i zrobiło się owrzodzenie.Leczy się na chorobę niedokrwienną serca i POCHP, nadciśnienie i wiele innych chorób w tym wieku. Mam skierowanie do chirurga ale termin odległy. Proszę o odpowiedź co to może być. I czym to ewentualnie leczyć czekając na wizytę u chirurga. Z góry dziękuję na odpowiedź specjalisty

Znamię na skórze wycina się w znieczuleniu miejscowym, więc nie ma żadnego obciążenia układu sercowo - naczyniowego.
Proszę udać się do chirurga celem wycięcia znamienia.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg