Znieczulenie podczas usuwania zębów a test ciążowy

godzine po usunięciu 2 zębów ze znieczuleniem robiłam test ciążowy czy znieczulenie możę mieć wpływ na wynik testu ??? wyszedł negatywny

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w opisywanej sytuacji zastosowanie znieczulenia miejscowego nie powinno wpłynąć na wynik testu. Proszę pamiętać, że wiarygodny wynik testu ciążowego z moczu uzyskuje się dopiero po terminie spodziewanej miesiączki.