Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zniszczone, wypadające włosy a łysienie androgenowe

Witam, mam pytanie, czy włosy przy łysieniu androgenowym są w złej kondycji ? moje są na końcach silnie zniszczone, zbierają się w kolonie i plączą, zastanawiam się czy wypadają bo są zniszczone ( po 3 dniowym farbowaniu mają prawo) czy to efekt lysienia androgenowego ? pozdrawiam
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

witam, ciężko odpowiedziec na Pani pytanie nie znając dokładnie przypadku.W łysieniu androgenowym wypadanie włosów następuje stopniowo a diagnoza na wizycie w gabinecie nie jest trudna. Byc może w Pani przypadku to tylko efekt zniszczenia po farbowaniu. Jeżeli to mozliwe to prosze zacząć używc tzw farb ekologicznych,kupic suplement diety "dbający" o włosy, skore ,paznokcie np merz special ,ha-pantoten ,skrzypowit itp.Sugeruję Pani również konsultację u lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa.

0

Witam To, co Pani opisuje jest raczej związane z uszkodzeniem włosów podczas farbowania. Łysienie androgenowe jest stanem przewlekłym i najczęściej charakteryzuje się stopniowa utrata i osłabieniem włosów głównie w części czołowej oraz skroniowej. Nie jest związane z tym, ze włosy sa zniszczone. Proszę spróbować zregenerować je odpowiednimi preparatami, suplementami ze skrzypem i kompleksem witamin. Bardzo pomaga mezoterapia lub osocze bogatopłytkowe połączone z karboksyterapią.

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy