Żółtawa, ropawa wydzielina z sutka - skąd to się wzięło?

Jestem dziewczyną i mam 13 lat. Od jakiegoś czasu zauważyłam na staniku (od prawej piersi) ropne, żółtawe plamki. Gdy dotykam prawej piersi nie zauważyłam nic niepokojącego. Żadnych pomarszczeń, zmiany barwy itp. Gdy dotykam piersi czuje lekki ból. Tylko jak dotykam. Czytałam, że tak jest przy dorastaniu - to prawda?

Bardzo się tym martwię. Czy ze mną wszystko w porządku? Będę miała bilans 1 gimnazjalisty (dostałam już kartkę, ale jeszcze nie poszłam do lekarza). Czy taki lekarz z przychodni mógłby mnie zbadać przy okazji, czy tylko ginekolog się na tym zna? Chodzi mi o to czy lekarz z przychodni zna się na tym. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Podczas procesu dojrzewania dochodzi do przebudowy struktury piersi u dziewczynek. Może pojawiać się tkliwość a nawet niewielka ilość wydzieliny. Jednakże warto skonsultować problem z lekarzem aby wykluczyć inne rzeczy, konieczne będzie także obiektywne badanie piersi.

Bardzo dobrze się składa, że będziesz miała bilans. Poproś lekarza o zbadanie piersi, to wchodzi w skład jego kompetencji, a każdy lekarz posiada niezbędne informacje dotyczące chorób piersi.

Redakcja abcZdrowie.pl