Zwiększona ilość pęcherzyków przy PCOS i stosowaniu antykoncepcji

Witam. Przyjmuje tab. Antykoncepcyjne już 6 lat. Około rok temu lekarz stwierdził u mnie pcos. Na kontrolnej wizycie na usg widać że pęcherzyków jest zdecydowanie więcej. Jak to możliwe? Antykoncepcja nie działa? Nie powinno chyba pojawiać się ich więcej. Lekarz zapewnia że nic się nie dzieje ale muszę się zacząć decydować na dziecko, ale ja nawet nie chce o tym myśleć bo nie chce mieć dzieci. Dlatego martwi mnie ze jest ich więcej. W takim wypadku dochodzi do owulacji? Pozdrawiam!

Lek. Tomasz Budlewski

to są zablokowane w cudzysłowie pęcherzyki i nie powinno dochodzić do owulacji. proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.