Kontrola PCOS przy Daylette

Dzień dobry, mam 29 lat, około 5 lat temu zdiagnozowano u mnie PCOS i od tamtej pory przyjmuję antykoncepcję (ostatnio Daylette). Staram się prowadzić zdrowy tryb życia i czuję się dobrze, ale od dawna już nie miałam żadnych badań. Czy powinno się w jakiś sposób kontrolować przebieg tej choroby? Jakie badania powinnam robić, jak często i czy są one refundowane przez NFZ? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jest Pani pod stałą opieką specjalisty ginekologa, to lekarz prowadzący powinien decydować o konieczności wykonania kontrolnych badań (są one jak najbardziej refundowane). Podczas najbliższej wizyty proszę porozmawiać o tym z lekarzem.