12-dniowa miesiączka po rozpoczęciu antykoncepcji doustnej

witam, pierwsze wspomne o tym ze nie mam regularnych miesiaczek nastepnie zaczelam stosowac antykoncepcje poniewaz 25.08-10.09 jade na wakacje w te dni spodziewalam sie okresu wiec stwierdzilam ze zaczne stosowac antykon. z mysla ze unikne tego okresu w te dni.. zaczelam jesc 01.08 tabletki zazwyczaj mialam okres 7 dniowy niestety dzisiaj juz jest 12 dzien jak mam okres tzn.od 07.08 do dzisiaj jest to bardziej plamienie..dlaczego? co zrobic zeby nie miec okresu na wakacjach? prosze pomozcie! :)

Piotr Pilarski

Początkowo przy stosowaniu antykoncepcji może dojść do zaburzenia cyklu czego objawem może być takie przedłużone krwawienie. Gdyby Pani wcześniej przyjmowała tabletki i organizm przystosował się do nich przesunięcie byłoby możliwe.

Pozdrawiam.