Agresja u autystycznego dziecka

Mam 9 letniego autystycznego syna,który jest bardzo agresywny szczególnie w stosunku do młodszej córki i do psa.Agresja ta jest czasami bez powodu poprostu dochodzi do niej i uderza w głowę a psa kopie.Agresywny jest też wtedy gdy coś jest nie po jego myśli i często próbuje siłą i złością wymusić to co chce.Przyjmował przez prawie 3 lata rispolept ale teraz jest po zmianie leków na haloperidol jednak niestety nie działa on na niego.Proszę o radę co robić aby tej agresji nie było

Wato także pracować nad tym w terapii, w której jest syn.

Witam, chciałbym Pani zalecić poradę i ćwiczenia przez Internet - lecz uważam, że mogę tylko pogorszyć sprawę. Prosiłbym udać się bezpośrednio do psychopedagoga lub psychologa dziecięcego w celu badania i ustalenia sposobów zachowawczych na tego typu reakcje. Uważam to za najrozsądniejsze rozwiązania.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Farmakoterapię nakeży skonsultować z lekarzem i być może coś zmienić by chłopiec się wyciszył. Nie pisze Pani nic o terapii syna, a behawioralna byłaby najlepszą. Poza tym można rozważyć treningi eegbiofeedback, które uspokajają i wyciszają emocje.
Pozdrawiam AM