Alergia na pyłki traw, drzewa liściaste oraz kurz

Witam, jestem mężczyzną mam 48 lat .Alergikiem jestem od ok.30 lat. obecnie i wcześniej odczulałem się na pyłki traw, drzewa liściaste oraz kurz /różnego rodzaju/.Co trzeba by było robić, żeby jak najlepiej znieść okres od kwietnia do września/złe samopoczucie, tj.łzawienie z oczu napadowy kaszel,duszności.Na stałe nie przyjmuję żadnych lekarstw, leczę się ,odczulam w miarę systematycznie.Staram się odchudzić gdyż ważę 95kg. przy wzroście 164cm. myślę,że ma to też znaczenie. góry .MIREK.!!!!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zwiększona masa ciała z pewnością ma wpływ na ogólne samopoczucie. Przed okresem pylenia warto udać się na wizytę do specjalisty alergologa, który zaleci odpowiednią terapię mającą na celu ograniczenie dokuczliwych dolegliwości.