Antykoncepcja hormonalna a antybiotyk

Biore tabletki antykoncepcyjne , dostalam od dermalotoga antybiotyki ale w masci , jeszcze wczoraj od laryngologa dostalam antybiotyk i dzis malo co nie zemdlalam, bardzo zle sie czuje .. Czy powinnam odstawic wszystkie leki nawet antykoncepcyjne? Zostalo mi jeszcze 4 tabletki do przerwy i chcialam juz je dokonczyc .. czekam na odpowiedz z gory dziekuje:*

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Może Pani dokończyć opakowanie choć nie jest to konieczne. Można przerwać przyjmowanie tabletek. Wtedy krwawienie z odstawienia pojawi się 4 dni przed czasem co nie wpłynie na ochronę antykoncepcyjną.