Antykoncepcyjny krążek dopochwowy a skurcze

Mam 22 lata i od niecałego miesiąca stosuję antykoncepcyjny krążek dopochwowy. Od kiedy go tylko założyłam, odczuwam bolesne skurcze jajników, takie jak przy miesiączkowaniu. Miesiaczka  była bardzo skąpa i właściwie tylko wydzielina była lekko zabarwiona. Nie zauważyłam innych niepokojących objawów. Czy jest to normalne, czy nie powinnam stosować już antykoncepcyjnego krążka dopochwowego?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wśród działań niepożądanych antykoncepcyjnego krążka dopochwowego znaleźć można skurcze i wzdęcia brzucha. Objawy te mogą ustąpić po 2-3 cyklach stosowania antykoncepcji. O ile nie przeszkadzają Pani, nie musi Pani rezygnować ze swojej antykoncepcji. Jeśli jednak jest Pani zaniepokojona dolegliwościami, może warto udać się na wizytę u lekarza.

Pozdrawiam!