Badania cukru a diagnoza cukrzycy

wyniku cukru na czczo-122,89,103,120,128,108,122,117-2 godz.po posiłku-100,106,78,113,123,105,118,111.przy stosowaniu diety niskoglikemicznej,cukier na czczo jakby zaczął się obniżać-118,117,106,108,99,112,108,125.lek.rodzinny stwierdził cukrzycę i przepisał metformax SR500.czy to nie na "zapas"?

Dzień dobry!
Moja rada brzmi: proszę się udać do dietetyka. Specjalista rozpisze prawidłowo dietę dopasowaną do Pani stanu zdrowia i potrzeb. Jeżeli uzna, że powinna Pani zażywać leki przypisane przez lekarza rodzinnego, to będzie je Pani stosować. Sądzę, jednak, że dobrze zbilansowana dieta zdziała cuda. Leki pomagają, ale czasem mam wrażenie, że lekarze wybierają je jako najprostsze rozwiązanie. Pozdrawiam!

Jeżeli podane przez Panią wartości są pomiarami wykonanymi glukometrem to nie upoważniają one do rozpoznania cukrzycy. Badanie glikemii musi byc wykonane z krwi żylnej w warunkach laboratoryjnych. Jesli zaczęła Panią przyjmować metforminę to należy ją odstawić na 2 tygodnie przed oznaczeniem glikemii w laboratorium. Pragnę także zwrócić uwagę, że metforminę włącza sie także w tzw. stanach przedcukrzycowych.