Interpretacja glukozy na czczo i badania cukru glukometrem

SERDECZNIE.WITAM. Proszę o interpretację wyników wykonanych kilka razy . Badanie na czczo 106 do 115.mg/dl w laboratorium. GLUKOZA NA CZCZO 98mg/dl. po 120min -63. rok temu. kilka dni temu glukoza na czczo 111mg/dl po 120 min 68. Badałem również poziom cukru glukometrem (rano 6.00 poziom 82-88mg/dl ale przed samym pomiarem laboratoryjnym około 8.00 poziom w granicach 98-100mh/dl Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję artbo.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Pomiary laboratoryjne wskazują na nieprawidłową glikemię na czczo (>100 mg/dl). Jest to stan uważany za stan przedcukrzycowy.
Badania glukometrem natomiast wskazują prawidłowe wyniki. Być może glukometr nie jest prawidłowo skalibrowany, co tłumaczyłoby rozbieżności między wynikami laboratoryjnymi a pomiarami domowymi.

Witam, różnice w wynikach wynikają z różnej metodyki, przypuszczam iż badania laboratoryjne dotyczą krwi żylnej. Ale niezaleznie od wszystkiego, niektóre z nich są wyższe od rekomendowanych.
Pozdrawiam