Badanie nasienia przed planowaniem dziecka

Witam,badanie nasienia. Co Państwo powie nam na ten temat? 2.m-ce temu -obj: 2 ml -barwa:szarobiała -stopień zmętnienia : prawidłowy woń: swoista ph 8.0 Liczba plemników: 46,30L mln. w ml. (60-120)mln. w tym zywych: 19,70mln w ml w tym martwych: 26,60 mln w ml. KOLEJNE BADANIE WYKONANE WCZORAJ. WYSZŁO TAK : - obj: 3 ml -barwa: mleczna -stopień zmętnienia : prawidłowy woń: swoista ph 8.0 Liczba plemników: 137,70 mln. w ml. (60-120)mln. zywych:81,50mln w ml martwych 56,20

Wynik badania nasienia bardzo zależy od momentu jego wykonania, a raczej od warunków jego wykonania (prawidłowego przygotowania się do badania). Stąd być może dwa tak różne wyniki. Pozdrawiam