Badanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Interpretacja MR Zniesienie lordozy odc lędź Klinowate obniżenie wys trzonu odkształcenie blaszki granicznej L1 Cechy dehydratacji m k L1L2 do S1 Symetryczne uwypuklenie m k L1-L2 poza obrysy modelowanie worka oponowego Tylno lewoboczna przepuklina m k L2L3 zwęzająca lewy zachyłek L4L5 symetr uwyp m k poza obrysy z model worka oponowego i zwęzeniem obu zachyłków bocznych Tylno-prawob przepuklina m k L5 S1 zwęzająca zachyłek boczny, koliduje z odcinkiem prawego korzenia nerw S1
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na obecność licznych zmian o charakterze zwyrodnieniowym w odcinku lędźwiowym oraz krzyżowym kręgosłupa. Tego typu zmiany mogą być powodem występujących dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do specjalisty neurochirurga, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.