BHCG w 9. tygodniu ciąży a brak rozwoju płodu

Witam, badałam beta hcg w 9 tygodniu ciazy 14.05 75200 a 16.05 75700, czy to oznacza brak rozwoju plodu? Dodam iz poprzednia ciaza obumarla w 10 tygodniu

Witam. Nieznaczny wzrost poziomu beta-hcg nie musi świadczyć o braku rozwoju ciąży. jest to jednak sygnał alarmujący dlatego przede wszystkim potrzebna jest pełna ocena ginekologiczna i wykonanie powtórnych oznaczeń - za około 2 dni.

Należy wykonać USG polozniczei ocenić czy rozwój ciazy jest prawidłowy,ocena pęcherzyka ciazowego,ocena zarodka,czy ciąża jest zywa