Ból głowy i wysokie ciśnienie u 51-latka

Witam, mam ból głowu i ciśnienie 145/103 . puls 67. Obudziłem się i nie mogę spać .Trwa to od trzech dni.

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam. Ból głowy wynika prawdopodobnie z podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi. Jeżeli wartości ciśnienia utrzymują się, proszę udać się do lekarza rodzinnego, który rozpocznie poszukiwanie przyczyn tego stanu i zleci leczenie hipotensyjne. Pozdrawiam