Ból jajników i brązowe plamienie po okresie

Jestem tydzień po miesiączce, boli mnie jajnik ( wyczuwam go nawet pod palcem, kiedy dotknę) a dziś dodatkowo zauważyłam obfite brązowe plamienie.. Czuję się niekomfortowo i przeszkadza mi to w codziennym funkcjonowaniu. Nie wiem czy udać się do ginekologa czy też prosto na pogotowie..Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z zaistniałej sytuacji konsultacja z lekarzem jest konieczna. Jeżeli dolegliwości są bardzo nasilone oczywiście można udać się na szpitalny SOR. Należy jednak pamiętać iż powodem dolegliwości moga być wahania hormonalne, które można leczyć ambulatoryjnie. Oczywiście warto wykonać podstawowe badania oraz USG miednicy mniejszej.