Ból po usunięciu pęcherzyka żółciowego a zwyrodnienie cholesterolowe śluzówki

Pięć miesięcy temu miałem usunięty woreczek żółciowy. Stwierdzono: Przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego oraz zwyrodnienie cholesterolowe śluzówki. Co jakiś czas czuję pobolewanie brzucha z prawej górnej strony w okolicach gdzie znajdował się pęcherzyk żółciowy. Co to może być? Byłem u chirurga co robił operację i powiedział że nie widzi nic od strony chirurgicznej. Co robić? Dlaczego boli?

Być może dolegliwości wcale nie są związane z przebytym zabiegiem usunięcia pęcherzyka żółciowego lecz jest to schorzenie całkiem niezależne. Może doszło do stanu zapalnego (też nadżerki, owrzodzenia) w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego (przełyk, żołądek, dwunastnica), który właśnie w ten sposób objawia się. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem. Nie wykluczone, że okaże się konieczne wykonanie kontrolnego USG jamy brzusznej i gastroskopii.