Ból pod mostkiem u 30-latki

Jestem 32 letnią kobietą. Od paru godzin czuję tępy ból pod mostkiem - w górnej części brzucha, tak jakby coś rozsadzało mnie od środka. Obudziłam się z nasilonymi objawami i zaczynam się bać. Czy powinnam wezwać pogotowie?

Witam. Prawdopodobnie jest to dolegliwość związana ze stanem zapalnym górnego odcinka przewodu pokarmowego. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w ciągu 1-2 dni proponuję udać się do lekarza rodzinnego celem zbadania