Ból podczas wypróżniania i zgrubienie między odbytem a pochwą

Od dłuższego czasu odczuwam ból przy wypróżnianiu się. Czasami swędzi, szczypie. Co jakiś czas mi przechodzi, potem powraca. Zauważyłam też zgrubienie między odbytem a pochwą. Jest większe po wypróżnianiu. Jest twardawe, ale nie boli. Co to może być? Podejrzewam hemoroida

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg