Ból promieniujący do wewnętrznej części ud a możliwość leczenia

Odczuwam ból w dolnych czesciach, promieniujący aż do wewnętrznych części ud. Trwa on już 2-3 lata. Miałem wcześniej ból związany z kamicą. Kamienie były w formie piasku więc nie było możliwości diagnozy. Jak mogę to leczyć?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać badanie USG jamy brzusznej. Wskazana jest także duża podaz płynów.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim należy skontaktować się z lekarzem, ból może mieć wiele przyczyn i w zależności od nich proponowane jest leczenie. Bez możliwości zbadania nie można napisać nic więcej. Charakter bólu może sugerować obecność przepukliny pachwinowej.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zmianami w obrębie kręgosłupa. Nie można wykluczyć kamicy nerkowej. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostycznym.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim opisane dolegliwości wymagają dokładniejszej diagnostyki. Takie objawy mogą mieć bowiem wiele przyczyn, w tym może być to wynik kamicy dróg moczowych, schorzeń kręgosłupa jak i innych patologii miednicy małej. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.