Ból w klatce piersiowej a zawał

Witam od tygodnia czasu mam zawroty głowy uczucie sciskania głowy i klatki piersiowej bol w klatce powyzej piersi tak jakby przy oskrzelach bol pod lewa pacha mam kaszel mokry z wydzielina mam pytanie czy to objawy zawału lekarz rodzinny powiedział ze to nerwica co robic

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należy wykonać EKG aby wykluczyć zawał serca. Niemniej jednak nie podejrzewam aby dolegliwości te były wynikiem tak poważnej choroby. Wskazane jest wykonanie podstawowych badań krwi oraz tsh.