Ból w okolicy gardła i żuchwy

przy przelykaniu boli mnie w okolicy gardla/pod zuchwa z jednej strony. wczesniej bylem w szpitalu z powodu powiekszenia wezlow na szyi i pod zuchowa, wyszlo na to ze odczynowe, prawdopodobnie od zatok.jednak dopiero teraz po czasie zaczelo mnie bolec przy polykaniu np sliny/picia. pod zuchwa wyczuwalny jest wezel (?)/slinianka ktory boli po chwili po dotknieciu?.Moje pytanie:czy wezly powiekszone przez infekcje moga powodowac taki bol przy przelykaniu z jednej strony?czy slinianki to tez wezly?

Ślinianki to nie węzły, to gruczoły produkujące ślinę dla jamy ustnej. Mogą być kamienie w śliniance dające dolegliwości bólowe. Dobre USG ja wykaże, Zrób panoramiczne cyfrowe zdjęcie zębów/pantomogram/ może to zatrzymane zęby mądrości uib inne chore zęby? Zrób BAC tych węzłów, zrób wymazy z gardła. Boże! To elementarz, to abecadło postępowania diagnostycznego w Pana przypadku. Koledzy z mojego rodzinnego Lublina śpią? Przyjedź do Annopola tam czasami przyjmuję najbliżej Ciebie. Damy radę.