Bóle kręgosłupa i wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Witam , mam 42 lata i bardzo częste bóle kręgosłupa, prosiłbym o interpretacje mojego rezonansu: Lordoza lęźwiowa pogłębiona. Pojedyncze osteofity na krawędziach kręgów.Okrężne wypukliny tarczmk L3-L4 i L5-S1 nieznacznie modelujący worek oponowy i przeważające zachyłki boczne i otwory mk, w największym stopniu na poz. L4-L5. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach mk. Stożek końcowy normosygnałowy. Czy konieczna jest operacja czy wystarczy rehabilitacja? proszę o pomoc

Witam wynik badania nie jest niepokojący jak na 42 latka myśle spokojnie wystarczającym leczeniem będzie sensowna fizjoterapia -terapia manualna,ale najważniejsze celem kwalifikacji do odpowiedniego sposobu leczenia są tez objawy jakie u Pana występują

Pogłębiona lordoza w odcinku lędźwiowym jest najczęściej spowodowana zbyt głębokim zgryzem i przekrzywioną pładzczyzną zgryzu. Trzeba też sprawdzić ewentualność koślawości stóp. Konieczne jest zespołowe leczenie tego schorzenia. Pozdrawiam