Brak krwawienia w 7-dniowej przerwie a rozpoczęcie nowego opakowania

Jestem w trakcie 7-dniowej przerwy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych. Nie dostałam miesiączki, czy powinnam zacząć nowe opakowanie po 7 dniach, czy zaczekać na event. plamienie. Wykluczam ciążę, a podejrzewam problemy hormonalne. Mam 42 lata, czy może być to początek klimakterium?

Witam Panią !
Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty , który pani zapisał tabletki i wyjaśnienie całej sytuacji. Opóźnienie może być z rożnych przyczyn, dlatego warto udać się do lekarza. Pozdrawiam