Chciałabym schudnąć, jak to zrobić?

Dzień dobry, mam 13 lat i chcę schudnąć. Chciałabym zrzucić 6 kg przez 30 dni, tylko nie wiem, czy nie zaszkodzi mi taka dieta. Ważę 51 kg, w mojej rodzinie nie ma otyłych osób, ja raczej też nie mam nadwagi, ale źle się czuję z moją wagą. Proszę o pomoc.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie potrafię dokładnie ocenić czy Twoja masa ciała jest prawidłowa, ale z tego co napisałaś wynika, że nie masz nadwagi. Dlatego odradzam Ci stosowanie diet odchudzających, zwłaszcza tych przeczytanych w gazetach czy znalezionych w internecie. Te tzw. diety cud są zbyt restrykcyjne i powodują efekt jo-jo. Dodatkowo jesteś w wieku dojrzewania i zbytnie ograniczenia kaloryczności posiłków mogą spowodować zaburzenia wzrostu i rozwoju Twojego organizmu.

Jedyne co mogę Ci doradzić to stosowanie się do zdrowych nawyków żywieniowych, o których poczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia oraz regularna aktywność fizyczna. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam