Choroby zapalne jelit a masaże

choroby jelit a masaże Czy choroby zapalne jelit takie jak wrzodziejące zapalenie jelit w którym odcinkiem objętym chorobą jest (odbytnica i esica)są przeciwwskazaniem do masażu manualnego kręgosłupa u fizjoterapeuty czy nie? czy może uczęszczać na takie masaże? czy kobieta która dba o ciało ale choruje na NZJ i ma watpliwości czy w tej chorobie może do masażu własnego ciała używać zarówno elektrycznych przyrzadów , jak również innego typu specjalnych szczotek do masażu, rękawic itp?

Lek. Tomasz Budlewski

Co do masażu manualnego nie sądzę aby były jakieś przeciwskazania. Co do reszty konieczna konsultacje lekarza prowadzącego leczenie