Ciągnący, gniecący ból w podbrzuszu, promieniujący do pleców

Dobry wieczór. Od 2 miesięcy czuję ciągnący, gniecący ból w podbrzuszu, promieniujący do pleców. Miałam wykonane 2 razy usg dopochwowe i raz usg jamy brzusznej. Czy na tej podstawie można wykluczyć raka jajnika, skoro badania nie wykazały zmian na jajnikach?

Czy miała Pani pobierany mocz do badania ogólnego i na posiew? Jedną z przyczyn może być infekcja układu moczowego.