Co jeść, żeby zwiększyć szanse na ciążę?

Witam, stwierdzono u mnie Hashimoto (aTPO 32, aTG 179) oraz PCOS (problemy z owulacją, cholesterol podwyższony; trójglicerydy, cukier, testosteron-w normie, owłosienia nie mam, BMI 20). Byłam na diecie 30 dni, w której wykluczyłam wszystkie węglowodany (mąki, kasze, ryż, ziemniaki), mleko i jego przetwory, jajka, orzechy, soję. Jadłam gównie mięso, warzywa i owoce. Po miesiącu nie czułam różnicy, moje aTG nie spadły. Nie wiem co jeść, jak zwiększyć szanse na ciąże?Uwielbiam mleko, jogurty, kasze

Nie ma jednoznacznych dowodów na to, że stosowanie specjalnych diet (jak bezglutenowa czy bezmleczna) rzeczywiście poprawia stan zdrowia osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne. Biorąc to pod uwagę, ważniejsze wydaje się prawidłowe, zbilansowane odżywienie organizmu przed potencjalną ciążą niż próba stosowania drastycznych i restrykcyjnych diet o nieokreślonej skuteczności. Sugerowałabym umiarkowaną, zdrową dietę z wykluczeniem produktów negatywnie wpływających na czynność tarczycy (jak warzywa kapustne i nasiona roślin strączkowych). O ile uda się za pomocą terapii farmakologicznej doprowadzić do uregulowania miesiączek istnieje szansa na skuteczne zapłodnienie.